Ласкаво просимо на сайт п'ятої школи!

Сайт створено учнями для учнів. Тут Ви зможете знайти

актуальну інформацію про заходи, останні новини, сторінки вчителів.

«Літні читання 2019»

2019 / 05 / 23 - admin

 

                                                              Список книжок в кінці статті ;)

Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я

2019 / 05 / 22 - admin

 
    Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні представники флори і фауни та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін. 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Цього дня було підписано Конвенцію про біологічне різноманіття. З нагоди відзначення цієї дати в школі було проведено тематичні уроки «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я». На уроках школярі дізналися, що різноманіття місцевих систем виробництва продуктів харчування знаходиться під загрозою, а втрата різноманіття раціону виступає одним із факторів ризику для здоров’я або безпосередньо призводить до захворювань. Тому необхідність збереження біорізноманіття та усвідомлення відповідальності за збереження цієї спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь – одне з найголовніших завдань людства.

Вишиванка єднає українців

2019 / 05 / 16 - admin

  
   З 2006 року у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. У цей день прийнято одягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. День вишиванки у 2019 році припав на 16 травня. Цього дня педагоги та учні Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 приєдналися до святкового флешмобу, прийшовши у вишиванках і засвідчивши прагнення зберегти споконвічні національні традиції українців.

«1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»

2019 / 05 / 10 - admin

 

    З метою належного відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни, а також утвердження ідеалів миру в Костянтинівській ЗШ І-ІІІ ступенів № 5 проведено низку заходів. Напередодні пам’ятних дат педагоги та учні впорядкували меморіали в сквері ім. Т.Шевченка та по вул. Демещенка («Безвинним жертвам фашизму»). 8 травня для учнів школи проведено тематичні уроки під загальним гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» з використанням інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті. Учні 2,7,8-х класів відвідали тематичні заходи в Костянтинівському краєзнавчому музеї. Школярі привітали ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань з Днем перемоги над нацизмом, а також вшанували пам'ять про загиблих покладанням квітів до меморіалу у сквері ім. Т.Шевченка. Педагоги школи за традицією взяли участь у міському мітингу біля пам’ятника воїнам-визволителям Костянтинівки.